Ode to Excellence

Wartości

X

Customer focus

Utrzymanie skupienia na kliencie, spełnianie potrzeb i zrozumienie kryteriów sukcesu we wszystkich markach i firmach. Orientacja na klienta jest naszym najważniejszym drogowskazem. Przez "klienta" rozumiemy zarówno osobę, na którą bezpośrednio wpływają nasze usługi, jak i klienta, który kupuje nasze produkty. Przez całą drogę w łańcuchu wartości, ludzie DGS mają bezpośredni wpływ na sukces William Demant.

W DGS wszyscy rozumiemy i przyjmujemy naszą rolę jako niezbędny element trzonu William Demant, warunek konieczny dla przyszłego rozwoju całej Grupy.

Excellence

Dążenie do doskonałości, dostarczanie Grupie usług w wydajny, proaktywny i przejrzysty sposób.

Dążenie do "doskonałości" oznacza poddawanie się próbie każdego dnia. Korzystając z naszej kreatywności i wiedzy eksperckiej wraz z naszym skupieniem na kliencie, stale dążymy do tego, aby pracować mądrzej oraz działać lepiej i bardziej opłacalnie niż wcześniej.

Sharing

"Współdzielenie" jest w całej swej prostocie istotną wspólnych usług. Przez połączenie wielu pojedynczych komórek, możemy czerpać korzyści z bycia jedną, silną jednostką i prawdziwym liderem w branży.

Poprzez współdzielenie usług występujemy jako jedność, a równocześnie nadal wspieramy zręczne i niezależne firmy na rynkach lokalnych. Dostarczanie wspólnych usług wewnątrz Grupy, trwanie jako jedność, wspieranie międzynarodowych marek i firm w ramach William Demant.

Czym jest DGS?

What is dgs table

William Demant Holding to parasol skupiający pod sobą szereg niezależnych firm związanych z opieką i leczeniem ubytków słuchu. Każda z tych firm posiada swoją własną pozycję i obszary zainteresowania.

DGS stanowi nową tożsamość dla organizacji wewnętrznych usług w ramach WDH, zmierzającą do wykonywania szeregu funkcji, które łączą te firmy, w tym IT, Finanse, HR, Produkcja, Jakość i Logistyka. Podobnie jak WDH, DGS nie prowadzi własnej działalności a jedynie dąży do zaoferowania usług wspierających działalność firm w sposób efektywny i profesjonalny.

Funkcje DGS na całym świecie odgrywają istotną rolę we wspieraniu rozwoju poszczególnych firm a przez to rozwoju całego Holdingu William Demant.

Tak jak pozostałe firmy w WDH, DGS ma oddanych, zmotywowanych i wysoko wydajnych pracowników, którzy każdy dzień czynią wyjątkowym świadcząc doskonałe usługi i stale skupiając się na potrzebach klienta.

DGS Poland

DGS Poland Sp. z o.o. jest częścią globalnej organizacji DGS, która należy do William Demant Holding zajmującej się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych.

Zakład, początkowo pod nazwą Oticon Polska Production Sp. z o.o., powstał w 2007 roku w Mierzynie gdzie zatrudnienie znalazło 150 osób.

Dzisiaj firma rozwija obszary usług wspólnych i zatrudnia ponad 2000 osób, które są odpowiedzialne m.in. za produkcję aparatów słuchowych i akcesoriów, sprzętu diagnostycznego (audiometry, tympanometry), płytek PCB, rekondycję aparatów słuchowych jak i rozwój oprogramowania.

Historia WDH

1900-1910 Samolot

Opis Nowe stulecie rozpoczyna się od wzniesienia w powietrze braci Wright i wynalezienia żyletki. Na ulice wyjeżdżają pierwsze Fordy T. W tym czasie Hans Demant udaje się do Anglii po aparat słuchowy dla swojej żony Camili.

Hans Rok później Hans zakłada własną firmę importującą aparaty Acousticon do Danii. W tym okresie sprzedaje także pierwsze aparaty słuchowe do kościołów oraz przenosi siedzibę firmy do Kopenhagi. Kiedy w 1910 roku Hans umiera, interes przejmuje jego syn William.

1910-1920 Opis

Titanic tonie, trwa Pierwsza Wojna Światowa, natomiast William rozszerza obszar swojego działania stając się wyłącznym przedstawicielem producenta aparatów Acousticon w regionie Skandynawii. Następnie żeni się z Idą Emilie i zostaje dyrektorem naczelnym firmy. Wraz z żoną wyjeżdża w interesach do USA.

1920-1930 Opis

Szalone lata dwudzieste to okres ekspansji produkcyjnej firmy i przeprowadzki do większych obiektów. Nazwa Acousticon zostaje zarejestrowana w Kopenhaskim Urzędzie Patentowym.

W międzyczasie Mussolini przejmuje władzę we Włoszech, a krach na Wall Street zmienia oblicze światowej gospodarki.

1930-1940 Opis

W USA trwa prezydentura Roosevelta, a świat staje na krawędzi Drugiej Wojny Światowej. H. Lieber odkrywa przewodnictwo kostne dźwięku. Wdowa po Hansie Demancie, Camilla, umiera w 1934 roku.

1940 - 1950 Opis

Opis W latach czterdziestych Indie i Pakistan stają się niepodległymi państwami, a Mahatma Ghandi zostaje zamordowany. Wkrótce zostaje wynaleziona penicylina, a firma Bell Laboratories przedstawia pierwszy tranzystor.

William Demant rozwija i produkuje aparat Acousticon w Danii. Słowo Oticon staje się częścią nazwy firmy. W Szwecji zostaje powołana firma siostrzana Oticon A/B, a w 1946 roku powstaje pierwszy duński aparat słuchowy – Oticon TA.

1950 - 1960 Opis

Opis Latom pięćdziesiątym towarzyszy odkrycie DNA, wstąpienie Elżbiety II na tron angielski oraz śmierć Stalina. Edmund Hillary i Tenzing zdobywają Mount Everest, a satelita Sputnik przesyła pierwsze sygnały z kosmosu. Świat wita pierwsze radio tranzystorowe i telewizję kolorową. Podpisany zostaje Traktat Rzymski

Opis Oticon rozsyła swój pierwszy katalog eksportowy i jest wystawcą na targach laryngologicznych w Chicago. Firma obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Powierzchnia produkcyjna przekracza już 1000 m2. Część produkcji stanowią aparaty tranzystorowe.

W 1957 roku umiera żona Williama Demanta. Powołuje on wtedy Fundację Williama Demanta i Idy Emilie. Powstaje William Demant A/S.

1960 - 1970 Opis

Opis W latach sześćdziesiątych Juri Gagarin jako pierwszy człowiek leci w kosmos, kryzys kubański przykuwa uwagę całego świata, John F. Kennedy, Robert Kennedy i Martin Luther King zostają zamordowani, a Winston Churchill umiera. Neil Armstrong zostaje pierwszym człowiekiem, który stanął na księżycu.

Opis Oticon rozwija swoje zaplecze produkcyjne i przenosi się do większej siedziby w Kopenhadze. Powstają firmy siostrzane w Holandii, USA, Norwegii, Szwajcarii i Niemczech.

1970 - 1980 Opis

W latach siedemdziesiątych Intel prezentuje pierwszy mikroprocesor. Umiera Louis Armstrong, Henry Kissinger otrzymuje pokojową nagrodę Nobla, a zespół ABBA wygrywa festiwal Eurowizji.

Śmierć Elvisa Presleya zbiega się w czasie z objęciem stanowiska premiera Anglii przez pierwszą kobietę – Margaret Thatcher.

Opis Powstaje duńska spółka zależna Oticon A/S, a w Thisted (Dania) otwarta zostaje duża fabryka. Oticon przejmuje byłą fabrykę Rolls Royce'a w Szkocji i rozpoczyna w niej produkcję. Otwarte zostają firmy siostrzane we Włoszech, Japonii, Anglii, Francji i Nowej Zelandii. Powstaje firma Oticon Export A/S. W Eriksholm powstaje centrum badawcze firmy Oticon. W 1979 roku Oticon obchodzi swoje 75 urodziny. W tym samym roku, w wieku 91 lat umiera William Demant.

1980 - 1990 Opis

W latach osiemdziesiątych prezydentem USA zostaje aktor Ronald Reagan. Wybucha wojna o Falklandy, Gorbaczow obejmuje stanowisko sekretarza generalnego, a Indira Gandhi zostaje zamordowana. Liczba ludzi na Ziemi przekracza 5 miliardów. W czarny poniedziałek następuje krach na Wall Street. Mur berliński zostaje zburzony.

Powołany zostaje Oticon Holding. W Hiszpanii ma miejsce otwarcie firmy siostrzanej. Oticon otrzymuje nagrodę króla Fryderyka IX za wkład w rozwój duńskiego eksportu.

1990 - 2000 Opis

W latach dziewięćdziesiątych Berlin staje się stolicą zjednoczonych Niemiec, wybucha wojna w Zatoce Perskiej, a Bill Clinton zasiada w fotelu prezydenta USA. Rosyjskie wojska zajmują czeczeńską stolicę, a Hong Kong przechodzi pod władzę Chin. Sonda Pathfinder ląduje na Marsie.

Oticon przenosi swoją siedzibę do obecnej lokalizacji w Kopenhadze. Firma przedstawia Multifocus – pierwszy na świecie aparat automatyczny i otrzymuje certyfikat ISO 9001. Oticon Holding A/S wchodzi na Giełdę Kopenhaską. W 1994 powołana zostaje firma siostrzana Oticon Polska.
Oticon jest pionierem rozwiązań cyfrowych i wprowadza model DigiFocus. W 1996 roku aparat ten zdobywa prestiżową nagrodę European Information Technology Prize, a w 1997 roku European Design Prize.

Opis Oticon Holding A/S zmienia nazwę na William Demant Holding A/S. Zorganizowany zostaje pierwszy obóz letni dla młodych audiologów.

2000 - Opis

Opis Nastaje nowe millennium, a wraz z nim pojawia się wirus komputerowy "I love you". Władimir Putin zastępuje Borysa Jelcyna na stanowisku prezydenta Rosji, a prezydentem USA zostaje George W. Bush. Ataki terrorystyczne burzą wieże World Trade Center, a Euro staje się walutą wielu europejskich krajów. USA i państwa koalicji atakują Irak.

Opis Oticon prezentuje Adapto – pierwszy aparat, który rozumie ludzi. W roku 2002 Adapto zdobywa nagrodę Society Technology IST Grand Prize. Centrum badawcze w Eriksholm obchodzi swoje 25 -lecie.

Opis W 2003 roku William Demant Holding zdobywa prestiżową nagrodę European Company of The Year Award, nagrodę uprzednio zdobywaną przez takie firmy jak Nokia, BMW i Hugo Boss.

Opis W 2004 roku Oticon przedstawia Syncro – pierwszy aparat słuchowy wykorzystujący sztuczną inteligencję.

Dzięki dołączeniu do Holdingu marek Amplivox (2008 r.) i Grason Stadle (2009 r.), obszar urządzeń diagnostycznych WDH umocnił swoją pozycję, stając się największym na świecie dostawcą sprzętu diagnostycznego.

Oticon Medical wprowadza na rynek aparaty słuchowe na przewodnictwo kostne w 2009 r. i wprowadza do sprzedaży swoje pierwsze produkty.

Inwestując w badania i rozwój, William Demant Holding jest dziś liderem w ramach nowoczesnych rozwiązań profilaktyki słuchu. Grupa koncentruje swoje działania w obszarach aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz sprzętu do komunikacji.